Kaip išsirinkti automobilinę kėdutę?

Automobilinės kėdutės pasirinkimas nemenkai daliai tėvelių kelia didelį galvos skausmą, kadangi šiuolaikinis automobilinių kėdučių asortimentas yra daugiau nei didelis. Pakanka užmesti akį į dabartinę automobilinių kėdučių pasiūlą, ir akimirksniu tampa aišku, kad jų asortimentas yra gerokai didesnis nei kada nors iki šiol. Skirtingi automobilinių kėdučių gamintojai, įvairūs kėdužių dydžiai, skirtingas funkcionalumas ir kt. – visa tai sukelia daugybę papildomų klausimų, į kuriuos norima gauti tikslius ir aiškius atsakymus. Tačiau iš tiesų viskas nėra taip sudėtinga, jei žinote, į ką vertėtų atsižvelgti, todėl pateiksime keletą naudingų patarimų.

Pirmiausia atminkite, kad automobilinės kėdutės yra skirstomos į tam tikras grupes. Pirminis skirstymas yra 0+, 0/I ir 0+/I grupės. Tokie automobilinių kėdučių modeliai yra pritaikomi naudojimui nuo kūdikystės iki tol, kol vaiko svoris bus apytiksliai 25 kg. 0+ grupės automobilinės kėdutės skirtos nuo 0 iki 13 kg, 0/I grupės kėdutės – 0-18 kg, o 0+/I grupės – 0-25 kg. Šios grupės tiesiogiai susijusios ir su pačios automobilinės kėdutės svoriu, todėl natūralu, kad jei jūs norite, jog pradžioje naujagimį jums būtų kur kas lengviau nešioti automobilinėje kėdutėje, rinksitės patį lengviausią pirmajai grupei priskiriamą automobilinės kėdutės modelį. Be abejo, kas taip pat galima pritvirtinti ir prie vežimėlių rėmų, pasitelkiant papildomus adapterius. Tuo tarpu pačiame automobilyje tokias automobilines kėdutes galima pritvirtinti su automobiliniu diržu arba ISOFIX‘u, kuris įprastai yra perkamas atskirai. Žinoma, automobilinė kėdutė, kurią pasirinksite turi atitikti visus ES standartus.

Tuo tarpu tolimesnis automobilinių kėdučių skirstymas yra į I/III (9-25 kg), I/II/III (9-36 kg) ir II/III (15-36 kg) grupes. Tokios automobilinės kėdutės automobilyje yra tvirtinamos pagal važiavimo kryptį (skirtingai nei pirminėms grupėms priskiriami automobilinių kėdužių modeliai). Žinoma, tokios kėdutės yra dar stabilesnės ir tvirtesnės, kadangi jos yra pritaikytos vyresnio amžiau vaikams. Kita vertus, jų tvirtinimas yra panašus, kaip ir pirminėms grupėms priskiriamų automobilių kėdučių modelių – jas galima tvirtinti diržu arba ant ISOFIX.

Rinkdamiesi automobilinę kėdutę galite atsižvelgti ir į jos plotį bei papildomą funkcionalumą, pvz., skirtingų padėčių skaičių. Šiuo atveju aktualia tampa tiek sėdėjimo, tiek ir gulėjo padėtis. Be to, nereikėtų pamiršti, kad galima pasirinkti ir tokius automobilinių kėdučių modelius, kurių atlošas yra reguliuojamas. Kaip bebūtų, kiekvienos automobilinės kėdutės funkcionalumas yra labai skirtingas, todėl natūralu, kad tuomet, kai pradėsite automobilinės kėdutės paieškas, susidursite su labai skirtingais kėdučių modeliais, kurių kiekvienas siūlys labai įvairias funkcijas. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūs susidursite su papildomais nepatogumais bandant apsispręsti – viskas priklauso tik nuo jūsų konkrečių lūkesčių, kuriais vadovaudamiesi galite atlikti vaikiškos automobilinės kėdutės paieškas. Todėl jei nepamiršite šių patarimų, galiausiai atrasite tinkamiausią automobilinės kėdutės modelį.